Черно море постигна убедителна победа над Славия с 3:2 в първа среща от 14-ия кръг на Първа лига.

"Моряците" постигнаха успеха във Варна след два гола на Матиас Курьор, който вече има 15 гола през сезона. Нападателят вече е реализирал срещу всички отбори в елита без Ботев Пловдив и Царско село.

Днес столичани рано поведоха в резултата, но изравнителен гол и червен картон бързо обърнаха нещата в полза на домакините, които се изкачиха до петата позиция в класирането с 21 точки. Славия остава на незавидната 13-а позиция с 8 точки.

В десетата минута "белите", които днес играха в черно, поведоха в резултата. Антовски намери с диагонален пас Ради Кирилов, който финтира Виктор Попов и с фалцов удар с десния крак вкара за 1:0.

В 18-ата минута Черно море отговори подобаващо. Матиас Курьор вкара 14-ия си гол от началото на сезона - този път с глава след центриране от левия фланг. Малко след това Курьор стреля директно от пряк свободен удар, но Светослав Вуцов изби.

В 36-ата минута Илиан Илиев изпусна сам срещу вратаря, но бе избутан от Радослав Терзиев и защитникът получи директен червен картон.. В края на полувремето Курьор отново по чудо не даде аванс на "моряците". Той беше изведен зад защитата, вратарят на гостите тръгна да пресича топката, но Курьор го изпревари и стреля, за да види как топката се удря в гредата на опразнената врата.

Все пак по-добрата игра на домакините даде своя резултат в 52-ата минута. Стефан Велев беше точен с много хубав удар от воле след зле изчистена топка от защитата на Славия - 2:1.

В 65-ата минута резултатът вече беше 3:1. Курьор се разписа за втори път след центриране от корнер на Илиан Илиев.

В предпоследната минута на редовното време Славия стигна до още едно попадение, което не се оказа достатъчно. Калоян Кръстев бе точен с глава след центриране от фаул на Филип Антовски.