Късен обрат с два идентични гола уби мечтите на Торино за първи успех като гост на Ювентус от 25 години насам.

Италианският шампион спечели градското дерби с 2:1, като продължи тоталната си доминация в този сблъсък.

Очакванията обаче бяха този успех да дойде далеч по-лесно, не само заради тоталната доминация на Юве в това дерби през последните три десетилетия, а и заради мястото в зоната на изпадащите, които отборът на Торино заема.

Въпреки това "биковете" стигнаха до ранна преднина, която храбро бранеха до 77-ата минута, но в крайна сметка се сринаха. Камерунският национал Николас Нколу бе на точното място в 9-ата минута, когато след разбръкване при корнер, успя да довкара топката.

От този момент до самия край, мачът се играеше само на една врата - тази на Торино.

Шампионите обаче така и не стигаха до гол, а и доста тих и незабележим на терена бе Кристинао Роналдо.

В 59-ата минута гол на Куадрадо бе отменен заради засада след намесата на ВАР, а с всеки следващ пропуск, играчите на Юве започнаха да се изнервят все повече.

Появяваха с еиндикации, че Торино може да постигне първа победа като гост над Юве от 25 години, и едва трета от онзи момент насам.

В 77-ат аминута обаче Куадрадо отправи страхотно центриране, а влезлият от резервната скамейка Уестън Макени с глава изравни.

Това бе първо попадение на американския национал в итлаианския футбол.

Все пак и равенстовто щеше да е успех за "биковете", но минута преди края абсолютно идентичен гол донесе първия обрат за Юве.

Каудрадо отново центрира, но този път попадението с глава вкара Бонучи, който за поредна година пречупи градския съперник.

Така Юве се изскачи на второто място, като е на три точки, но и с мач повече от лидера Милан. Торино пък остана на 18-ата позиция с едва 6 точки от 10 кръга.