Отборът на Славия взе участие в нов луд мач в родния елит.

"Белите" загубиха от Арда с 2:3 в мач от осмия кръг на Първа лига.

Двубоят беше изключително драматичен, а в него имаше всичко, което един футболен фен иска да види.

Пет гола, греди, дузпи, сбиване придружено с картони, както и много положения пред двете врати.

Поражението бе първо за Славия от месец насам, докато Арда се върна на победния път след три мача без успех.

Гостите от Арда поведоха в 21-ата минута, когато завърналият се в родния футбол Спас Делев вкара от пряк свободен футбол.

Радостта им обаче бе кратка, защото Галин Иванов бързо изравни.

Шоуто на стадиона в "Овча Купел" продължи. В рамките на 10 минути падна трети гол, а този път герой бе Ради Василев.

Той чудесно финтира бранител на Славия и с техничен удар наказа родния си клуб.

Малко по-късно Арда имаше доста основателни претенции за дузпа, които реферът пропусна.

Драмата бе пълна и през втората част и започна още в нейното начало.

Славия получи право да изпълни дузпа, но потърпевшият Цветелин Чунчуков пропусна - Иван Караджов спаси удара му.

В следващата атака Славия можеше да получи нова дузпа за игра с ръка на Лозев, но съдията не я отсъди.

Това изнерви мача, играчи от двата тима се спречкаха, а Велковски удари Лозев.

Двамата замесени бяха изгонени от рефери, но това не успокои страстите в мача.

Славия пропусна няколко чудесни положения, уцели и греда, за да се стигне до 81-ата минута, в която действията се пренесоха на другия край на терена, а съдията отсъди дузпа за Арда.

Елиша Сам застана зад топката и направи резултата 3:1 в полза на кърджалийския тим, с което сякаш реши всичко.

Славия обаче не се предаде, Влади Узунов върна един гол, а в последната минута той уцели и гредата.

В крайна сметка поредното шоу с марка Славия бе факт, но победата отиде при Арда.