Финалистът за Купата на Българя Арда Кърджали и Локомотив Пловдив завършиха наравно 3:3 в атрактивен мач от последния кръг на българското футболно първенство.

Срещата затвори сезона за двата отбора, като кърджалии бяха на минути от първа победа срещу този съперник в елита, но синът на Гонзо - Александър Иванов, вкара късен гол, с който оформи крайния резултат.

В герой за домакините, които след четири дни имат бараж за Лигата на конференциите, се превърна Спас Делев, вкарвайки две попадения, а едно добави Тонислав Йорданов. За пловдивчани точен още бе друг младок в лицето на Александър Колев, както и обичайният заподозрян Димитър Илиев.

Арда откри резултата още в самото начало на срещата - в четвъртата минута. Александър Георгиев центрира остро от левия фланга и топката стигна до Спас Делев, който не се замисли и стреля по земя, за да вкара седмия си гол от началото на сезона.

Локо обаче отговори много бързо и изравни в 14-ата минута. Момчил Цветанов центрира от левия фланг и сложи топката на главата на Александър Колев, който я насочи още по-добре във вратата.

Арда бе по-добрият отбор от двата в първата част и заслужено стигна до ново попадение в 43-ата минута. Негов автор бе Спас Делев, който мина на парад между защитниците на Локои стреля от близка дистанция за 2:1.

В 49-ата минута кърджалийци стигнаха и до трети гол. Деян Лозев центрира меко към вратарското поле, където Тонислав Йорданов изпревари младия вратар Кристиан Томов и реализира с глава.

В 66-ата минута Локомотив направи много добра контраатака и стигна до втори гол. Тя завърши с удар на Димитър Илиев, който беше спасен, но футболист №1 на България направи светкавична добавка и намали изоставането на своите.

В самия край на мача Локомотив успя да стигне до равенството с удар по земя на сина на Георги Иванов-Гонзо. Александър Иванов се възползва от рикошет в Никола Каравелов. Това предизвика широка усмивка на лицето на легендата на Левски, който гледаше мача от трибуните.

Равенството оставя Арда на четвъртата позиция с 50 точки, докато Локомотив завършва втори с 61 точки.