Манчестър Юнайтед изстрада победа при първия сериозен тест под ръководството на Оле Гунар Солскяр пред погледа на Сър Алекс Фъргюсън и Димитър Бербатов.

"Червените дяволи" победиха конкурента за титлата Тотнъм на "Уембли" в 22-ия кръг с 1:0 след гол на Маркъс Рашфорд в края на полувремето.

В големия герой за гостите се превърна обаче Давид Де Хея, който направи куп фантастични спасявания - 11 през второто полувреме, и доказа, че е сред най-добрите вратари на планетата.

Солскяр влезе в историята на Юнайтед с шеста поредна победа след поемането на клуба. Постижение, което не е постигал никой наставник на "червените дяволи".

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Юнайтед изигра много силно първо полувреме и отново доказа, че играе предимно атакуващ футбол дори и срещу отбор, който се бори за тутлата. Показа, че може да е успешен дори, когато е поставен под огромен натиск, както се случи през второто полувреме.

Тотнъм не може да съжалява за представянето си, тъй като изигра силен двубой и създаде достатъчно голови положения, но срещу себе си имаше вратар от нечовешко измерение.

Мачът започна със светкавично темпо, което се запази в по-голямата част от двубоя. По-добрите шансове обаче бяха за Юнайтед чрез Джеси Лингард и Антони Марсиал.

Така се стигна до 44-та минута, когато Пол Погба даде фантастична асистенция на Маркъс Рашфорд с далечен пас, а нападателят хладнокръвно преодоля Уго Лорис.

Втората част бе изцяло под доминацията на "шпорите", но Де Хея спаси много опасни удари на Хюн-Мин Сон, Деле Али, Тоби Алдервейрелд и Хари Кейн. Юго Лорис отвърдна с добра намеса при опит за прехвърлящ удар на Погба.

Победата оставя "червените дяволи" на шеста позиция, но с изравнени точки с Арсенал - по 41 и на шест зад четвъртия Челси. Тотнъм се отдалечава от титлата на трета позиция и вече е на девет точки зад лидера Ливърпул.