Италия обърна зрелищно Испания с 3:1 в мача на откриването на Европейското първенство до 21 г. в Болоня.

Пред пълните трибуни на "Ренато дал Ара" гостите изнесоха лекция по комбинативен футбол в първите 30 минути. Дани Себайос от Реал Мадрид вкара изумителен гол за 0:1 и късметът покри италианците да не получат второ попадение.

Наелектризирани от феновете, младите "адзури" се вдигаха на битка, мачът се изнерви, но бе зрелище, което си струваше да се види.

Федерико Киеза от Фиорентина изравни с удар от малък ъгъл преди почивката, а след нея Италия бе доминираща на терена.

Пак Киеза вкара след разбъркване в наказателното поле, за да дойде и ударът на Лоренцо Пелегрини от Рома (от дузпа) осем минути преди края, докарал трибуните до еуфория.

Атмосферата на стадиона и качеството на играта направиха страхотно шоу от мача на официалното откриване на първенството.

По-рано в неделя Полша удари Белгия в първия двубой от турнира с 3:2.

Днес в 19,30 ч Сърбия среща Австрия, а от 22 ч е двубоят Германия - Дания.