Федерико Киеза отпада за поне 6-7 месеца от сметките на клуба си Ювентус и националния тим на Италия, след като прегледите показаха скъсана вътрешна връзка на коляното му.

Контузията стана в последните минути на първото полувреме от мача на "старата госпожа" като гост на Рома (4:3 за Юве) в неделя, но до понеделник вечерта надеждите бяха, че най-лошото се е разминало.

Киеза ще бъде опериран тази седмица и започва пътя си към възстановяването. Очаква се при нормално такова, да е готов за игра около август или септември, след старта на следващия сезон. Надеждите са това да е така, а и бързо да навлезе в добра форма, за да бъде част от тима на европейския шампион за Мондиал 2022.

Но преди това Италия трябва да се класира - а това ще се реши през март в баражи срещу Северна Македония (полуфинал) и Португалия или Турция във финален двубой. Трудна задача, а и без основния нападател на тима...

Киеза вкара два изключително важни гола за "скуадра адзура" по пътя към европейската титла - на осминафинала срещу Австрия (2:1) и на полуфинала с Испания (1:1 и победа с дузпи).

Той направи четири много силни двубоя в елиминационната фаза и бе един от играчите на турнира. Вкара и срещу България (1:1) в световна квалификация през септември.

За Ювентус 24-годишният футболист има четири гола през сезона, но и още 8 асистенции.