Реал (Мадрид) победи Интер с 3:2 в дербито от тазвечершните двубои в Шампионска лига.

Двата европейски гранда подариха на феновете очакваното шоу, сътворявайки мач с пет гола и още доста положения пред двете врати.

Така 22 години след последната им среща, Реал и Интер определено не разочароваха.

А днешният мач бе от изключителна важност и за двата състава, след като не успяха да спечелят първите си два двубоя в тази група "В" на турнира.

Въпреки страхотния характер, който Интер показа и стопяването на два гола разлика, успехът в крайна сметка бе за Реал. Донесе го бразилска комбинация между Винисиус и Родриго 10 минути преди края.

По този начин Реал събра 4 точки, колкото има и отборът на Шахтьор (Донецк). Лидер е Борусия (Мьонхенгладбах) с 5 пункта, докато Интер е последен с 2. Определено тази група "В" обещава да е може би най-интересната и заплетена в турнира.

Снимка: АР/БТА

Още от самото начало двата тима дадоха заявка, че ще сътворят страхотно дерби, а и това бе очаквано заради жизненоважните три точки, от които се нуждаеха.

Макар Реал да контролираше събитията на терена, първите добри възможности бяха за гостите, а удар на Николо Барела с глава срещна напречната греда.

Все пак в 25-ата Реал (Мадрид) успя да открие, не без помощта на бившия си играч Ашраф Хакими. Мароканският бранител върна топката неразчетено, с което изведе Карим Бензема сам срещу вратаря, а за нападателя на "кралете" не бе проблем да вкара.

Ситуацията за Интер стана доста тежка само няколко минути по-късно, когато Реал вече водеше с 2:0. В прегръдките на своите съотборници бе Серхио Рамос, който реализира с глава след центриране от корнер.

Това бе гол №100 за бранителя с екипа на Реал (Мадрид).

Колкото и тежка да изглеждаше ситауцията след само 33 минути игра, италианският тим отказа да се предаде насред Мадрид, като заигра доста по-агресивно, а това в крайна сметка даде резултат.

Само две минути след гола на Рамос, Интер успя да се разпише. Стори го Лаутаро Мартинес, който вкара с хубав удар от въздуха. Ключовият момент в атаката обаче бе невероятната асистенция на Барела, който с пета отклони към аржентинския си съотборник, а отиграването му със сигурност ще попадне в доста видео компилации.

Интер не се отказа от агресивния си подход и след почивката, като спокойно може да кажем, че тотално надигра Реал през вторите 45 минути на мача.

Така логично се стигна и до изравнителен гол, дело на Иван Перишич в 68-ата минута на мача.

След изравнителния гол, Интер продължи да е по-активният тим на терена, като Перишич и Мартинес имаха шансове, с които да постигнат пълен обрат. В тези минути италианците определено търсеха победен гол, но се случи точно обратното.

Винисиус Жуниор напредна по левия фланг и подаде на сънародника си Родриго, който с мощен шут направи резултата 3:2 за Реал.

Бразилска комбинация, която донесе така ценната победа на испанския шампион.