Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с 3:1, за да се изравни с Барселона на върха в класирането.

Кралския клуб трябваше да прави обрат на "Бернабеу", след като гостите от Сан Себастиан рано откриха резултата.

Кошмарна грешка на капитана Серхио Рамос изведе Уилям Жозе сам срещу вратаря, а за него не бе проблем да го преодолее и да прати топката в мрежата.

Изоставането още във втората минута шокира мадридчани и последваха доста трудни минути за отбора.

Все пак постепенно Кралския клуб натисна противника, а в края на първата част Карим Бензема успя да изравни.

Още в началото на втората част обратът бе факт, но не без голяма доза късмет.

Федерико Валверде стреля, а след щастлив рикошет топката влетя във вратата на гостите.

15 минути преди края Лука Модрич вкара и трети гол, за да реши окончателно мача.

Така Барса и Реал имат по 28 точки на върха и мач по-малко от третия Атлетико , който е с 25.