Шампионът на Франция Пари Сен Жермен не успя да постигне победа в последния мач на Лионел Меси и Серхио Рамос за клуба. Двамата ветерани напускат в края на сезона, а при домакинството на Клермон на "Парк де Пренс" те и съотборниците им отстъпиха изненадващо с 2:3.

И двамата започнаха като титуляри, а Рамос дори записа и гол на сметката си, но това не бе достатъчно за столичани.

Феновете на домакините показаха подкрепата си към испанския вратар Серхио Рико, който продължава да е в интензивното отделение на болница в родината си след падане от кон. Ултрасите на ПСЖ вдигнаха огромна хореография, с името на Рико и №16, който той носи.

Парижани поведоха с два гола за само двадесет минути игра, като първо Рамос се разписа в прощалния си мач, а след това Килиан Мбапе удвои от дузпа.

Капитанът на домакините също показа подкрепата си към Рико, размахвайки екип с неговото име след попадението си от бялата точка. Освен това всички футболисти на Кристоф Галтие не бяха със собствените си имена на гърбовете, а с тези на съотборника си. Иначе гол на гостите бе отменен с ВАР още в петата минута, после Йохан Гастиен намали в 24-ата минута, Грежон Кией, чието попадение бе отменено, пропусна дузпа, а в добавеното време Мехди Зефан изравни до 2:2.

Кией изкупи вината си с победен гол за 3:2 в 63-ата минута на мача. Така ПСЖ изпраща сезона с 24 допуснати гола у дома, което е и най-високата бройка от 1985 насам, когато парижани получават 28 попадения.

Снимка: AP/БТА