Две сериозни балкански съперничества откриха втория квалификационен кръг на Шампионска лига.

Макар и пред празни триубни, мачове между клубове от Тирана и Белград, както от Солун и Истанбул, нама как да не приковат интереса.

Може би за добро трибуните на новопострения "Албания Еър Стейдиъм" останаха празни, защото поне така се гарантира липсата на ексцесии в мача между шампионите на Албания и Сърбия.

ФК Тирана посрещна гранда Цървена Звезда, а двубой между представители на тези две страни няма как да премине тихо.

Напрежението и нервите съпътстваха сблъсъка, който в крайна сметка бе спечелен от Цървена Звезда с 1:0.

Герой в мача бе португалецът Томане, който в 61-ата минута се извиси над всички, за да отбележи с глава след центриране от корнер.

Мачът между двата тима протече изключително равностойно, а освен греда при резултат 0:0, домакините от Албания имаха доста чисти положения.

Дори и в последната 94-а минута, бившият страж на Лудогорец - Милан Борян, трябваше да се намесва геройски от легнало положение, за да прати Звезда в следващия кръг.

В другия поток на турнира, където сили мерят клубове, които не са стигнали до шампионската титла в страните си, един срещу друг се изправиха ПАОК и Бешикташ.

Дерби по оста Солун - Истанбул, което винаги обещава драма. Основната причина е историята на ПАОК, който е основан от гръцки бежанци, прогонени от турската власт преди повече от век.

Митичният "Тумба" остана празен, но това не попречи на домакините да стартират ударно, като след само 30 минути, преднината им вече бе класическа.

Христос Цолис вкара два гола, а Димитрис Пелкас направи преднината на гръците класичекса след само половин час игра.

В 37-ата минута обаче Кайл Ларин вдъхна надежда на турците с гол, а в следващата атака ПАОК изпусна дузпа чрез Чуба Акпом.

Това развитие накара Бешикташ да мечтае за обрат през втората част, но ПАОК се защитаваше отлично и по никакъв начин не позволи авансът им да се изплъзне.