Бъдещето на Шави Ернандес начело на Барселона ще бъде обсъдено от клубното ръководство по-късно тази седмица. Очаква се това да се случи на среща в четвъртък, на която ще присъстват Жоан Лапорта, който е президент на клуба и Деко, който пък изпълнява функциите на спортен директор.

В местните медии се тиражира информация, че двамата ще разгледа и кандидатури за възможен заместник на клубната легенда.

Магическият халф изведе родния си тим до титлата и Суперкупата на Испания миналия сезон, но напоследък каталунците не са в отлична форма, като кулминацията на нестабилното им представяне бе домакинското поражение от Жирона с 2:4 в неделя. Така Барса е на четвърто място във временното класиране на Ла Лига, като изостана на 7 точки от каталунския си съперник, който ги победи и е изненадващ лидер в подреждането.

В Шампионската лига "блаугранас" си осигуриха продължаване напред към елиминациите, като преди последния кръг са първи в групата си с 12 точки от 15 възможни.

Утре вечер им предстои гостуване на белгийския Антверп, който пък е последен с 5 загуби в 5 мача и голова разлика 3:12.

Шави застана начело на Барса на 6 ноември 2021 година, като до момента има 69 победи, 22 загуби и 20 равенства в ролята си на наставник. Преди това той прекара две години и половина като треньор на катарския Ал Сад.