ЦСКА 1948 постигна една от най-убедителните си победи в българския футболен елит, след като разгроми с 4:0 Локомотив Пловдив в Бистрица.

"Червените" се възползваха от много ранен червен картон на Преслав Боруков дошъл още преди да изминат десет минути игрово време. През втората част столичани вкараха четири безответни гола - по един на Александър Колев и Мартин Тошев, както и два на Галин Иванов.

Загубата за Локомотив означава, че и последните надежди за класиране в топ 6 се изпаряват. "Железничарите" остават на осмата позиция с 31 точки, на пет от шестия Левски, който днес гостува на Пирин. Локото допусна пета поредна загуба при гостуване след тези от Левски, ЦСКА (за купата), Ботев (Пд) и Арда. ЦСКА 1948 пък се изкачи до деветото място и вече е с 29 точки. Гръмката победа е много важна за наставника Николай Киров, чието бъдеще в клуба е под въпрос заради слабите резултати напоследък.

Друг любопитен нюанс от мача бе силна градушка над главите на играчите за голяма част от второто полувреме. Такава имаше и във вчерашния сблъсък между Славия и Арда, но в далеч по-кратък период.

Снимка: Bulphoto

Мачът стана много тежък за "железничарите" още в четвъртата минута, когато Преслав Боруков настъпи Лазар Мартин при преследването на една топка.

Първоначално реферът Ивелин Занев даде само жълт картон, но след разглеждане с ВАР изгони нападателят.

До края на първата част домакините не се възползваха от численото си предимство, но още във втората минута на второто полувреме ЦСКА 1948 поведе. Георги

Русев центрира от левия фланг, а Александър Колев отклони с глава към Лазар Марин, чийто удар бе спасен от Илко Пиргов. Марин реагира бързо и подаде пак на Колев на лесна позиция - 1:0.

В 57-ата минута резултатът стана 2:0 след фантастичен пас на Ивайло Чочев, който сложи топката на главата на Мартин Тошев и нападателят вкара втория си гол с екипа на "червените".

В 62-ата минута резултатът стана класически. Галин Иванов се разписа прецизен удар по земя от дистанция и бе точен във втори пореден домакински мач на столичани.

В 70-ата минута бившият национал на България вкара второто си попадение за 4:0. И този гол дойде с удар извън наказателното поле, като бе по-красиво и от предишното.