Паметно дерби на Милано предложи всичко, което може да се очаква от мач на такова ниво, че... и повече.

Интер елиминира Милан на четвъртфинал за Купата на Италия с 2:1, но само това изречение и резултатът не дават дори малка част от зрелищната картина на легендарния стадион "Сан Сиро".

Златан Ибрахимович откри след равностойни 30 минути игра, като вкара по диагонала един от онези голове, които през годините са станали рутина за него. А за обикновените играчи са енигма. Шведът овладя спокойно, изчака защитата да се нареди срещу него и прати топката по земя в обратния ъгъл, през гредата.

Това бе 12-ият му гол в дербито на град Милано, както и трети този сезон срещу Интер. В есенния им сблъсък в първенството Милан спечели с 2:1, като Златан вкара два пъти, а за съперника отвърна Ромелу Лукаку. Тази вечер бе писано и двамата да са главни герои.

Интер натисна, съперничеството този сезон е особено изострено, след като грандовете от Милано се гонят за титлата (2 т. аванс на върха за червено-черните). Нервите започнаха да взимат връх, а в последните секунда на първото полувреме съвсем избуяха.

При статично положение за Интер, Ибра каза нещо на Лукаку и се започна сблъсък.

Белгиецът обезумя и двамата доближиха главите си, а после ясно се чу на празния стадион размяната на реплики.

"Да влезем вътре, кучко!", крещеше Ромелу и сочеше към съблекалните. Не са много играчите, които биха искали да започнат сбиване с огромната камара от мускули Лукаку, но Златан определено е един от тези, които нямат притеснения.

"Нещастник, на майка си ли ще се обадиш!?", иронизира го шведът.

Куриозно, двамата са играли заедно в Манчестър Юнайтед за няколко месеца, но дори тогава Ибра се държеше без никакъв респект към по-младия Ромелу. Даже веднъж беше казал, че ще дава по 50 лири за всеки път, в който той успее да спре топката добре...

"Ще правя секс и с теб, и с жена ти", крещеше Лукаку по пътя към съблекалните, едва удържан да не налети на съперниковата деветка.

Съдията Паоло Валери даде по един жълт картон на двамата голаджии и свири край на полувремето.

Социалните мрежи пламнаха с облози кой би спечелил, ако тези две канари се изправят един срещу друг в октагона на UFC. Физиката им не оставя съмнение, че ще се справят и в смесените бойни изкуства.

Това си стана тема, която надмина като интрига мача. Но не задълго.

Златан си изпроси глупав втори жълт картон в 56-ата минута за нарушение срещу Александър Коларов и остави Милан с 10 души на игрището. Истината изисква да кажем - доста пресилено решение на Валери, но почти нямаше протести от шведския ветеран.

Интер направо натика съперника в наказателното поле, а в 71-вата минута получи дузпа, макар и след намеса на ВАР. Лукаку се засили и със злоба прати топката в напречната греда, а оттам - в мрежата за 1:1.

Шоуто далеч не бе свършило. Валери закуцука две минути след изравняването и поиска смяна. Валери е съдията, ако сте забравили... Реферът се хвана за бедрото и очевидно разтегна. Минути отне да бъде заменен от Даниеле Кифи.

Последва серия чудеса на Чиприан Татарушану, румънският резервен страж на Милан, спасил удари от упор на Лаутаро Мартинес, Лукаку и Хакими. Дойдоха и 10 минути добавено време - съвсем очаквано, само съдийската смяна отне поне 6-7.

И в седмата минута след 90-ата резервата Кристиан Ериксен прати фамозен удар от пряк свободен, който вече не даде шанс на Татарушану. 2:1 за Интер и полуфинал.

Там съперник ще е един измежду Ювентус и СПАЛ, които се срещат в сряда в Торино, пак в един мач. Другият полуфиналист ще се определи от двойките Аталанта - Лацио (сряда) и Наполи - Специя (в четвъртък). Гостите в Неапол ще са с Андрей Гълъбинов в състава.

Полуфиналите са вече в два мача през февруари.