Немският шампион Байерн (Мюнхен) откри сезона в Бундеслигата с грешна стъпка.

Баварците направиха 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) в мач, който бе и официален дебют на треньора Юлиан Нагелсман.

Само преди три месеца Байерн разби този съперник с 6:0, но този път баварците не бяха толкова убедителни, като получилото се реми бе справедливо.

Мачът в Мьонхенгладбах бе равносотен и с доста атаки към двете врати, а резултатът откри Аласан Плеа още в 10-ата минута.

Той се озова очи в очи с Мануел Нойер, като хладнокръвно стреля покрай него, за да изведе Борусия напред.

Все пак Байерн изравни до края на полувремето, а кой да отбележи, ако не рекордьорът Роберт Левандовски, който с атрактивен удар от въздуха превръна центриране от корнер в гол.

През втората част и двата тима имаха шансове да стигнат до победта, особено Борусия, но в крайна сметка това 1:1 остана непроменено.