Чили е на четвъртфинал на Копа Америка след три изиграни мача в групата си, въпреки че е разтърсен от проблеми извън терена в последните 72 часа. На игрището в Суяба обаче "червените" направиха 1:1 на Уругвай в корав мач с много сблъсъци и битка, за да са сигурни, че ще са сред най-добрите осем тима.

Едуардо Варгас откри за Чили в 26-ата минута, а Артуро Видал си вкара автогол в опит да спре удара на Луис Суарес в 66-ата. С пет точки от първите три мача, включително ремита с Аржентина и Уругвай - два от фаворитите на турнира, чилийците са четвъртфиналисти от група А.

Днес те ще разберат и съдбата на Варгас, Видал, Гари Медел и още поне два футболисти, които са замесени в скандал с нарушаване на правилата за антиковид на турнира. Неофициално това е станало в неделя, когато поне 6 момичета от бразилска компания за компаньонки са пристигнали в хотела на тима.

Организаторите предложиха изхвърляне на футболистите от надпреварата, а селекционерът на Чили - Мартин Ласарте (уругваец) призна, че ще приеме всякаква санкция.

В същото време бразилски медии съобщават за 140 случая на заразата около Копа Америка - играчи, треньори, хора от делегациите и обслужващ персонал около хотелите. Шефовете на КОМНЕБОЛ - южноамериканската конфедерация, отрекоха такава цифра.

В късния мач от група А тази нощ Аржентина победи с 1:0 Парагвай в град Бразилиа, за да си осигури също място на 1/4-финал. Папу Гомес от Севиля вкара единствения гол в 10-ата минута. Така с две победи от по 1:0 и едно реми 1:1, пестеливият отбор, воден от Лео Меси, върви напред.

Класирането в група А:

Аржентина 7 т., Чили 5 т. (сигурни за класирането си), Парагвай 3 т., Уругвай 1 т., Боливия 0 т. За 1/4-финал се класират първите четири тима.

Тази нощ на Копа Америка няма мачове, а битките се подновявт с двубоите от група В в сряда срещу четвъртък.

В 00 ч Еквадор се изправя срещу Перу в Гояния, а в 3 ч след полунощ Бразилия играе с Колумбия в Рио, в един от най-чаканите мачове от първата фаза.