Барселона постигна разгромна победа при първото си домакинство за сезон 2019/20 г. в Ла Лига.

Каталунците отнесоха Бетис с 5:2 и се реваншираха на феновете си за загубата от Атлетик (Билбао) в първия кръг.

В герой за тима на Ернесто Валверде се превърна новото попълнение Антоан Гризман, който вкара първите две попадения за своите.

Само че не всичко бе розово за "синьо-червените". Те се оказаха изоставащи в резултата в 15-та минута, когато Набил Фекир бе изведен зад защитата и преодоля Тер Щеген.

След това обаче дойдоха минутите на Гризман. Пет минути преди края на полувремето той вкара първия си гол за Барселона след страхотен пас на Сержи Роберто.

Гризман вкара великолепен гол в 50-та минута с фалцов удар от границата на наказателното поле. Попадението донесе широка усмивка на лицата на Лео Меси и Луис Суарес, които гледаха от трибуните с децата си - 2:1.

Последваха голове на Карлес Перес, Жорди Алба и Артуро Видал в рамките на 11 минути, за да набъбне резултата до 5:1.

В 79-та минута Лорен Морон вкара още едно попадение за Бетис, но твърде малко и твърде късно.