Илия Груев и неговият Лийдс направиха втора поредна грешна стъпка в битката за директна промоция във Висшата лига.

В мач от 42-ия кръг на Чемпиъншип, Лийдс завръши наравно 0:0 с намиращия се в средата на класирането тим на Съндърланд.

Така след загубата от Ковънтри през уикенда, сега Лийдс допусна нова грешна стъпка, за която трябва доста да съжалява.

Причината е, че снощи поражение претърпя лидерът в класирането Лестър, който падна от Милуол, но Лийдс пропусна чудесен шанс да изпревари "лисиците" в класирането.

Така ситуацията на първите три позиции в Чемпиъншип остава твърде заплетена, като първите два тима в класирането директно ще си спечелят промоция във Висшата лига, а третият ще бъде част от безпощадните плейофи.

Към момента Лестър е лидер с 88 точки и изиграни 41 срещи. Следва Лийдс с 87 точки, но и 42 мача, а със същия актив е отборът на Ипсуич, който обаче играе мача си от кръга тази вечер и ще има чудесния шанс да оглави таблицата.

С оглеед ситуацията Груев и компания трябва доста сериозно да съжаляват за пропуснатите точки в последните три дни.

Българският национал по традиция бе титуляр в средата на терена, като от началото на годината Илия Груев не взе участие само в един мач на ниво Чемпиъншип - този преди два кръга, когато се завърна контузен от паузата за национални отбори.

Груев остана на терена през всичките 90 минути и получи най-висока оценка от халфовете на Лийдс, но колегите му в атака уцелиха вратата само в един от общо 12-те си опита, което до голяма степен обяснява нулевото реми.

До края на редовната част от сезона Лийдс ще посрещне Блекбърн, след което гостува на Мидълзбро и КПР, преди да завърши кампанията с домакинство на Саутхемптън.