Българският национал Илия Груев пак бе титуляр за Лийдс, а Юнайтед постигна нова победа и така продължава гонитбата за върха и местата за директна промоция в Англия. Йоркширският клуб спечели с 1:0 срещу намиращия се под чертата на изпадащите в Чемпиъншип тим на Стоук Сити, записвайки десети успех в последните си единадесет мача.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Даниел Джеймс. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед бе точен в 33-ата минута, което се оказа и напълно достатъчно за домакините.

Груев от своя страна започна от първата минута, игра без смяна и си изкара жълт картон във финалните моменти на продължението в края на мача.

23-годишният национал на страната ни вече има 24 мача за тима си през сезона. Предвид редовните минути и добрата си форма, той логино бе повикан от Илиан Илиев за предстоящите контроли с Танзания и Азербайджан от новия турнир FIFA Series.

При оставащи 10 кръга до края на сезона в Чемпиъншип Лийдс е трети със 76 точки - две по-малко от втория Ипсуич и на пет изоставане от лидера Лестър. Именно първите два тима в крайното класиране хващат асансьора за елита в края на сезона.