Младият ни национал Илия Груев изигра много силен мач, но това не помогна на неговия Вердер (Бремен) да продължи напред за Купата на Германия.

"Бременските музиканти" отпаднаха от втородивизионния Падерборн след 2:2 в редовното време и 4:5 при изпълнението на дузпи.

Илия Груев започна в средата на терена от първата минута и остана в игра през всичките 120 минути, като бе сред най-дейните играчи на терена. Освен със страхотна борба и много отнети топки, Груев се отчете и като основен изпълнител на статични положения, защото именно той изпълняваше корнерите за своя тим.

Груев дори получи доверието на своя треньор да изпълни четвъртата дузпа за Вердер, която вкара безкомпромисно, но за съжаление след него Леонардо Битенкурт изпусна петия удар.

А Битенкурт се превърна от герой в антигерой, защото той се появи от пейката в 64-ата минута и тотално преобърна срещата, която Вердер губеше с 0:2 след головете на Феликс Плате и Сирлод Контех през първата част.

Минута след появата си на терена Битенкурт вкара за 1:2, а пет преди края той асистира на Мичел Вайзер за гола, който прати мача в продължения.

В тях Илия Груев можеше да се отчете с асистенция, защото Вердер вкара след негово центриране от корнер, но голът бе отменен заради нарушение.

Така се стигна до изпълнението на дузпи, където след осем точни изпълнение, едно от които на Илия Груев, Леонардо Битенкурт сбърка, а след него Ричмънд Тачие прати Падерборн напред в турнира.

Там се класира и отборът на Борусия (Дортмунд), който победи Хановер с 2:0.