Родният национал Илия Груев за пореден път започна от първата минута и изигра цял мач Вердер (Бремен), но в една кошмарна за клуба вечер.

В нея Вердер бе тотално разбит и загуби с 1:7 гостуването си на Кьолн.

Това бе най-тежката загуба за тима на ниво Бундеслига от 2016-а, когато падна с 0:6 от Байерн, както и първият случай от 10 години насам, в който клубът инкасира седем попадения. За последно това се случи при 0:7 от Байерн през 2013-а.

Макар преди мача Вердер да бе с четири точки и пет позиции пред опонент си, всичко за Груев и компания се обърка напълно.

Още до 20-ата минута Кьолн имаше аванс от три гола, а до 36-ата кошмарът бе пълен при 5:0 за "козлите".

Почетно попадение за Вердер вкара немският национал Никлас Фюлкруг, но ситауцията за Груев и компания не се промени особено през втората част, когато Кьолн вкара нови два гола за крайното 7:1.

Победи през днешния ден постигнаха и отборите на Унион (Берлин) и Айнтрахт (Франкфурт), с което се наредиха на второто и третото място, на пет точки от лидера Байерн.

Фрайбург пък имаше шанс да се доближи на само две точки от баварците, но бе тотално отнесен и падна с 0:6 от Волфсбург.