Капитанът на младежкия национален тим на България - Илия Груев младши, вкара своя първи гол в мъжкия професионален футбол.

Българинът откри резултата за Вердер (Бремен) при разгромния успех с 4:1 срещу Шалке в дербито на Втора Бундеслига, противопоставящо първия и втория в класирането.

Преди кръга Шалке оглавяваше таблицата, но след вдъхновения от Груев разгром, Вердер измести своя съперник и три кръга преди края на шампионата, е лидер и в полпозишън за директна промоция обратно в елита.

Още в деветата минута на мача българският халф, който е сред основните играчи за Вердер през сезона, бе на точното място, за да довкара с глава отбитата от вратаря на Шалке топка.

По този начин Груев вкара за първи път с екипа на мъжкия тим на Вердер, за който вече има 24 двубоя.

До края на полувремето Никлас Фюлкруг удвои, а през втората част с два бързи гола Марвин Дюкш направи преднината 4:0 в полза на Вердер и тотално реши мача.

В самия край Симон Терод вкара почетен гол за домакините и оформи крайното 1:4.

Снимка: Getty images