Неуморимият Илия Груев стартира като титуляр и в десетия мач на неговия Лийдс от началото на календарната година.

Снощи той отново прекара цял мач на терена, а Лийдс постигна впечатляващ успех с 4:0 като гост на Суонзи.

Изключително ценен успех, с който Лийдс се изкачи до втората позиция, а тя осигурява директна промоция във Висшата лига на Англия.

Разбира се, до края на кампанията има още 14 кръга, но към момента Лийдс е отборът в най-добра форма в Чемпиъншип със своите седем поредни победи, а в това число трябва да прибавим и два отстранени отбора в турнира ФА Къп.

Груев се отчете и с асистенция за първия гол в мача, когато още в шестата минута Крисенсио Съмервил откри резултата.

Още до десетата минута Лийдс вече водеше с 2:0, а гол на Гното до почивката означаваше 3:0 и сигурна победа за Груев и компания.

Крайният резултат бе оформен с втори гол на Гното, а Лийдс получи страхотни новини от Бристъл, където местният Бристъл Сити удари Саутхемптън с 3:1.

Именно благодарение на този резултат Лийдс се намести на второто място в класирането. С оглед формата и класата на тима, сякаш сигурен за завръщане във Висшата лига е Лестър със своите 78 точки.

Лийдс и Груев са втори с 66, а в зоната на плейофите са Саутхемптън с 64, Ипсуич с 60, Уест Бромич с 52 и Норич с 48.