Отборите на Грузия и Норвегия дадоха обещаващо начало на програмата на европейските квалификации във вторник вечер. Двата отбора не се победиха в мач от група "А", но при равенството 1:1 на стадиона в Батуми предложиха на всички зрители страхотно зрелище, което можеше да завърши при далеч по-сериозен резултат.

За грузинците това бе първи квалификационен мач, след като те почиваха в първия кръг, тъй като тимовете в групата са пет на брой. Норвежците пък не успяха да вземат три точки във втори пореден двубой, след като в първия си такъв отстъпиха с 3:0 на фаворита Испания.

Александър Сьорлот, който поведе норвежката атака в отсъствието на контузения Ерлинг Холанд, изведе гостите напред след само четвърт час - 1:0.

Домакините пък трябваше да чакат повече от 40 минути, за да изравнят, но зарадваха феновете си със страхотна атака, завършена успешно от Жорж Микаутадзе. Роденият във Франция нападател се оказа сам срещу вратаря след точно час игра и не сбърка за 1:1.

До края главните действащи лица бяха Мартин Йодегор за Норвегия и Хвича Кварацхелия за Грузия. Двете млади звезди се опитаха да поведат своите тимове напред, като почти всяко нападение задължително минаваше през тях, а малко преди края Йодегор пропусна фантастичен шанс, пращайки топката високо над опразнената врата от не повече от 7-8 метра. Срещата приключи с общо 32 удара, поделени между съперниците

В последната шеста минута на продължението ВАР гледа ситуация за дузпа в полза на Норвегия, но такава не бе отсъдена.

По-късно тази вечер Испания и Шотландия, които имат по три точки, ще премерят сили в Глазгоу. Другият отбор в тази група е Кипър.