Грузия си осигури първото място в класирането на групата на България в Лигата на нациите. Грузинците надвиха Северна Македония в директен спор за върха след 2:0 в Тбилиси и няма как да бъдат свалени от първата позиция в подреждането.

Така футболистите на Вили Саньол си осигуриха изкачване в по-горната втора дивизия на надпреварат. Тимът се намира в серия от десет мача без поражение - последната загуба е от 9 октомври 2021 (0:2 от Гърция в световните квалификации).

Хвича Кварацхелия, младата звезда на Наполи и домакините, бе замесен и в двата гола на стадион "Борис Пейчадзе". Талантът създаде ситуацията за първото попадение, след като проби и центрира, а Боян Миовски си отбеляза автогол в 35-ата минута.

След почивката Кварацхелия добави и гол на сметката си - това стана факт в 64-ата минута, когато получи чудесен пас от Буду Зивзивадзе и нямаше проблем да отбележи на празна врата.

Грузия е лидер с 13 точки, северномакедонците са втори със 7, а България е на трето място с 4 и все още с шансове за втората позиция.