Пеп Гуардиола и Жозе Моуриньо изиграха 25-ия мач от своето легендарно съперничество, като за 12-и път победител в него се оказа испанецът.

Неговият Манчестър Сити би Тотнъм с 3:0, за да направи поредната огромна крачка към титлата в Англия.

С успеха "гражданите" вече имат седем точки аванс и мач по-млако от втория в класирането Лестър. 8 точки аванс пред градския си съперник Манчестър Юнайтед и 13 пред настоящия шампион Ливърпул.

А освен комфортната преднина, Сити е отборът във форма в английската Висша лига. Това бе 11-ия пореден успех за тима и общо 15-и мач без поражение, като с всеки следващ двубой, момчетата на Гуардиола изглежда все по-добре на терена.

Така бе и днес срещу намиращия се в криза Тотнъм. "Шпорите" влязоха в серия от четири поражения за пет мача от първенството, както и отпадане в турнира за Купата, а отборът се срина до осмото място, по-малко от два месеца, след като за кратко оглави таблицата.

Макар в последните им две срещи, Моуриньо да успя да излъже Гуардиола, днес шанс за подобен сценарий имаше само в началото, когато Хари Кейн нацели греда от пряк свободен удар. През останалото време всичко премина под контрола на Манчестър Сити.

А основната заслуга бе на човекът във форма - Илкай Гюндоган. Немският национал изработи дузпа и вкара нови два гола след тези срещу Ливърпул преди седмица, като безспорно е в основата на брилянтното представяне на Сити.

Снимка: АР/БТА

В 21-ата минута той бе препънат от Хьохберг в наказателното поле, а Родри се нагърби с наказателния удар, превръщайки го в гол.

Сити имаше няколко шанс за втори гол до края на полувремето, а с началото на втората част логичното се случи.

Нова чудесна атака, в която Стърлинг намери Гюндоган, а блестящият халф покачи на 2:0, с което до голяма степен реши мача.

15 минути по-късно той Гюндоган вкара нов гол за 3:0, като любопитното в този случай е, че асистенцията дойде директно от вратаря на тима Едерсон.

Тук вече всичко окончателно приключи, а до края Сити намали оборотите и доигра спокойно мача.

В тези финални мигове Тотнъм погледна по-сериозно към противниковата врата, но така и не вкара почетен гол в мача, в който бе тотално надигран.