Един от големите фаворите за трофея в Шампионската лига - Манчестър Сити, си тръгна разочарован от визитата си на РБ Лайлциг.

Първият мач от 1/8-финалите на надпреварата завърши 1:1, като гостите могат да съжаляват за изпуснатата победа. А в герой за тима от Лайпциг се превърна хърватският национал Йошко Гвардиол, който не пропусна да разочарова почти адаша си - мениджъра на "гражданите" пеп Гуардиола.

Getty Images

През първата част гостите от Англия бяха пълни господари на терена, като владееха топката в 80 процента от игровото време. Съвсем заслужено те се оттеглиха и с аванс от 1:0 на почивката.

Попадението падна в 27 минута, когато Ксавер Шлагер направи груба грешка и подари топката на Джак Грийлиш, който изведе Риян Марез зад защитата на Лайпциг. Алжирецът запази хладнокръвие и преодоля Бласвих.

Втората част обаче домакините излязоха преобразени и постепенно успяха да изземат инициативата. А в 70 минута 50-те хиляди фенове по трибуните избухнаха, когато РБ Лайпциг изравни. Марсел Халстенберг центрира, а вратарят на Манчестър Сити Едерсон увисна. Йошко Гвардиол скочи високо и с глава насочи топката в опразнената врата за 1:1.

Веднага след това хърватският национал можеше да вкара и втори гол, но този път вратарят на Сити се намеси блестящо.

До края не паднаха нови голове и така всичко ще се реши на реванша в Англия след 2 седмици.

За отбелязване още е слабата игра на норвежеца Ерлинг Холанд, който след феноменалните си изяви в първата част на сезона вече сериозно понамали темпото.