Евертън е новият лидер във Висшата лига на Англия, след като постигна четвърта поредна победа.

"Карамелите", водени от новата си суперзвезда Хамес Родригес и наставника си Карло Анчелоти, победиха Брайтън на "Гудисън парк" с 4:2.

Бившият играч на Реал Мадрид направи асистенция и вкара два гола, за да потвърди, че адаптирането му към Висшата лига е скоростно.

Резултатът под проливния дъжд бе открит от Доминик Калвърт-Люин в 16-ата минута, като нападателят също е в убийствена форма - девет гола в седем мача от всички турнири. В 41-ата минута Нийл Мопе изравни за 1:1, но още преди почивката Йери Мина върна аванса на "карамелите". През втората част дойдоха минутите за Хамес, който вкара два гола в 52-ата и 70-ата минута. Крайното 2:4 оформи Ивс Бисума в продължението.

Малко по-рано през деня Челси победи с 4:0 като домакин Кристъл Палас в лондонско дерби. Всичките попадения за "сините" паднаха през втората част.

Новото попълнение Бенжамин Чилуел вкара първия си гол за отбора в 50-ата минута, а 16 по-късно Курт Зума с глава направи 2:0. Останалите две попадения за домакините бяха от точни дузпи на италианеца Жоржиньо.

Победата качи Челси поне временно на четвъртата позиция с актив от 7 точки.