Колумбийският плеймейкър Хамес Родригес вкара първия си гол във Висшата лига, а Доминик Калвърт-Люин отбеляза хеттрик за победата на Евертън с 5:2 срещу Уест Бромич на "Гудисън Парк".

Така "карамелите" спечелиха и втория си мач за сезона, което ги оставя перфектни на върха с шест точки преди останалите двубои от кръга.

Уест Бром откри резултата чрез Грейди Дианана, който също се разписа за първи път във Висшата лига, но Калвърт-Люин изравни след преглед на ВАР и оттам насетне Евертън пое контрол над мача.

Точно преди полувремето Родригес изведе "карамелите" напред в резултата с шут от границата на наказателното поле, а секунди по-късно той бе ударен без топка от Киърън Гибс. Защитникът на Уест Бром бе изгонен моментално с директен червен картон, а същото сполетя и мениджъра на гостите Славен Билич.

Въпреки че Уес Бром изравни в началото на втората част с чудесен пряксвободен удар на Матеус Перейра, Евертън стигна с лекота до победата с човек повече.

Майкъл Кийн изведе домакините напред в 54-та, а Калвърт-Люин бе точен в 62-та и 66-та за крайното 5:2. Така младокът вече има четири гола за два кръга в Англия.