Носилият екипите на Реал, Байерн и Порто по европейските терени Хамес Родригес бе антигерой на Сао Пауло, изпускайки дузпата, която прати бразилския гранд зад борда на Копа Судамерикана.

Колумбийският идол е част от една от най-любопитните селекции за сезона в Южна Америка, редом с култови герои като Рафиня (европейски шампион с Байерн), Лукас Моура (дългогодишен ас на ПСЖ и Тотнъм), Алешандре Пато (някога звезда на Милан, броен за суперталант на селесао) и други.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Но този тим срещна в четвъртфиналите ЛДУ Кито от Еквадор, като след 1:2 в първия мач, успя да спечели реванша с 1:0 се стигна до дузпи.

В тях Хамес изпусна единствен, а останалите девет удара бяха реализирани, включително от култовия Паоло Гереро - 39-годишния перуанец, който също някога бе в Байерн. Сега води атаката на ЛДУ Кито.

На полуфинала тимът от Еквадор ще срещне аржентинския Дефенса и Хустисия, а другата двойка е бразилска: Коринтианс - Форталеза.

В по-силния турнир Копа Либертадорес цели три от четирите полуфиналисти са от Бразилия.

Флуминензе довърши започнато срещу парагвайския Олимпия с 3:1 като гост (5:1 общ резултат), за да си осигури среща с Интернасионал.

Другата двойка е Палмейрас срещу аржентинския Бока Хуниорс.

Последните три финала на Либертадорес бяха изцяло бразилски, а сега, ако не се намеси гранда от Буенос Айрес, ще се случи за четвърти пореден път.