Истински хаос, типично по южноамерикански, настана след края на един от осминафиналните мачове за Копа Либертадорес.

Аржентинският гранд Бока Хуниорс изхвърча от надпреварата, след като направи второ нулево реми срещу бразилския Атлетико Минейро, а след това загуби на дузпи. Двата тима не си вкараха гол за общо 210 минути игра, като при наказателните удари домакините от Атлетико спечелиха с 3:1.

Минути след края на мача, когато двата тима се прибираха към съблекалните, в тунела на стадиона настана истинско меле.

Играчи на Бока Хуниорс са нападнали тези на Атлетико, удари ли са някои от тях, като дори са направили опит да щурмуват съблекалнята, където да продължат физическата саморазправа.

Хора от лагера на Бока дори са нахлули в стаичката на съдиите, за да искат обяснение от реферите, които според тях неправилно са отменили гол в полза на аржентинците.

В крайна сметка се наложи намесата на полицията и обгазяване на част от играчите, за да бъде успокоена обстановката.

Общо 8 човека, от които петима играчи, двама ръководители и един член на треньорския екип са отведени в местната полиция, за да дадат обяснение.

Случаят се разследва, като не е изключено някои от замесените да получат и обвинения за хулиганство.