Капитанът на Тотнъм Хари Кейн е с контузии и на двата глезена след загубата с 1:3 от Ливърпул, като вероятно ще пропусне следващите няколко седмици за състава на Жозе Моуриньо. Това съобщи португалският треньор относно състоянието на звездата си. Кейн контузи левия си глезен след лошо приземяване при единоборство с Джордан Хендерсън, а малко преди това имаше проблеми и с десния при съприкосновение с Тиаго.

Нападателят успя да остане на терена през цялото първо полувреме, но на почивката бе сменен от Ерик Ламела.

“Втората контузия бе по-лоша от първата. Той се справи с първата, но нямаше как да се справи и с двете. Положението е сериозно, защото Хари никога не би излязъл от игра заради травма, когато отборът му губи”, обясни Моуриньо и сподели, че Кейн вероятно ще бъде извън строя за “няколко седмици”.

Проблемите с глезените не са новост за Кейн, който прави наистина силен сезон с 12 гола и 11 асистенции в 19 двубоя в Премиър лийг досега.