Хърватия победи Уелс с 2:1 в среща от Група "E" на европейските квалификации за първенството през 2020 година.

Преди срещата четири от петте отбора в групата бяха изравнени с по три точки, сред които и тези два.

Хората на Златко Далич изиграха силен двубой на домакинска земя в Осиек срещу тези на Райън Гигс и показаха, че инерцията от Световното първенство не е загубена.

Хърватия поведе още в 17-та минута, когато Джеймс Лоурънс си отбеляза автогол след прострелно центриране на Иван Перишич от десния фланг.

Самият играч на Интер вкара за 2:0 три минути след началото на втората част. След поредица от грешни докосвания на уелските защитници Перишич получи златен шанс и не го пропусна.

В средата на второто полувреме Гарет Бейл стреля опасно на два пъти, но шутовете му срещнаха респектиращи намеси от вратаря на Динамо (Загреб) Доминик Ливакович.

В 77-та минута Уелс се върна в мача. Удар на резервата Дейвид Брукс рикошира в главата на Дамагой Вида и стана неспасяем за вратаря - 1:2.

В края на мача Крамарич имаше перфектна възможност да реши всичко, но последва спасяване на Уейн Хенеси.

Уелс натисна в края на мача в търсене на изравняване, но защитата на домакините се справи.

В среща от Група "H", която се игра по същото време Исландия победи у дома Албания с 1:0 след гол на Гудмундсон в 22-та минута.