Националът на Хърватия Домагой Вида разбра на почивката между полувремената на контролата срещу Турция, че е с положителен тест за коронавирус. Куриозната и стряскаща случка бе обявена от федерацията на страната след мача.

Някои от хърватските играчи са били подложение на повторни тестове в сряда сутринта заради съмнения в първите изследвания, които са им правени. Резултатите пристигнали в щаба на отбора по време на двубоя и капитанът в тази среща Вида чул на полувремето, когато така или иначе го заменили с Филип Юмерович, че неговият тест е позитивен.

Той остава под карантина в Истанбул, което не е проблем за него - бранителят играе за Бешикташ в турския град и живее там.

Мачът завърши 3:3 и бе една от най-интересните контроли на вечерта, като резултатът мина през 1:0 и 2:1 за домакините, 2:3, за да се стигне до равенството.

Кристиано Роналдо влезе като резерва за Португалия при 7:0 над футболното джудже Андора, но вкара своя гол №102 в националния отбор пет минути преди края. Суперзвездата е само на 7 попадения от рекорда на Али Даеи (Иран), който има 109 точни удара за страната си.

В приятелския мач Нидерландия - Испания (1:1) травма получи защитникът Нейтън Аке от домакините, който е футболист на Манчестър Сити. Той се хвана за бедрото още в петата минута, което означава със сигурност, че има разтежение. Днес прегледите ще покажат колко време ще отсъства.

На тренировка на Англия  пък с травма излезе Джо Гомес, бранител на Ливърпул. Неговият проблем е в коляното и се предполага, че е сериозен. Това е голям удар за клуба му, който вече загуби за дълъг период лидера на отбраната Върджил ван Дайк, а и десният защитник Трент Александър Арнолд е с травма.

Германия победи Чехия с 1:0 в друга любопитна контрола, като Лука Валдшмит вкара гола в началото.

Румъния поведе с 5:0 срещу Беларус, но допусна три гола в последните 27 минути и резултатът в края далеч не бе разгромен - 5:3.