Стартът на новия сезон в Шампионската лига предложи така желаното от футболните фенове зрелище.

Безспорно голямата изненада на вечерта дойде от Загреб, където в откриващия двубой местният Динамо шокира английския гранд Челси и си взе трите точки след победа с 1:0.

ВИЖТЕ ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ ОТ ДВУБОЯ>>>

Двубоят бе изгледан на живо от президента на УЕФА Александър Чеферин, който седна в ложата рамо до рамо с новия собственик на Челси Тод Боели.

Лондончани стартираха по-добре двубоя и натиснаха сериозно съперника си, но с пропуски се отчетоха Стърлинг и Обамеянг.

Противно на логиката обаче, Динамо успя да поведе в резултата в 13-ата минута. Още с първата си по-опасна комбинация домакините ликуваха, след като Петкович изведе Оршич зад защитата, той надбяга Фофана и чукна топката покрай излезлия да го пресрещне Кепа за 1:0.

Getty Images

След попадението Динамо, който по пътя към груповата фаза елиминира Лудогорец, се прибра още по-сериозно в отбрана и зачака на контраатака.

Това даде резултат и в началото на втората част домакините бяха на косъм от втори гол, като този път Кепа успя да спаси удара, а след това топката се отби в гредата. До края на срещата Челси продължи да е по-активният тим на терена, но вратарят на домакините направи две ключови спасявания.

В другия ранен мач от вечерта също беше горещо. В Дортмунд Борусия спечели очаквана победа с 3:0 над Копенхаген и стартира с 3 точки.

БТА

На "Сигнал Идуна Парк" над всички през първата част бе капитанът на домакините Марко Ройс. В 35-ата минута той получи великолепен пас от Бранд, финтира защитник на датския тим и с великолепен удар откри резултата за Борусия. Малко след това Герейро удвои за 2:0, а през втората част Белингам оформи крайния резултат.

БТА

Интересно бе и на трибуните, където преди двубоя датските ултраси излязоха от сектора за гости и потърсиха саморазправа с агитката на домакините. Наложи се намесата на специалния отряд за реагиране при безредици, стигна се и до сблъсъци, но страстите бяха успокоени.

В ложата пък бе Себастиан Алер - нападателят на Борусия, който бе диагностициран с рак и мина курс по химиотерапия, но събра сили да подкрепя на живо съотборниците си.

Останалите двубои от груповата фаза стартират в 22 часа.