Хебър постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на Славия в мач от 21-ия кръг на родната Първа лига.

Двубоят определено не бе сред най-атрактивните, а със сигурност роля за безличната продукция изиграха и ужасяващите условия, при които се проведе срещата.

Става въпрос силния вятър в столицата, който духаше много неприятно и дори не позволяваше на играчите да изпълняват нормално статични положения, защото просто топката не заставаше на място. При всеки пас във въздуха топката добиваше странна и непредвидима траектория, а посоката на вятъра бе от едната към другата врата.

Това означаваше, че през първото полувреме Славия имаше огромно предимство докато атакува с вятър в гърба си, а през втората част ролите се размениха и за "белите" бе далеч по-трудно да направят каквато и да е опасна атака.

А на фона на тези неприятни условия за игра, единственият гол пък падна по доста куриозен начин - със задни части.

Негов автор бе нидерландецът Арсенио Валпорт, който след центриране от корнер скочи и от около метър отклони топката към вратата със задните си части.

Именно корнерите през втората част бяха основното оръжие на тима на Хебър, който разчиташе на вятъра и коварно завърташе топката директно към вратата.

Иначе съвсем очаквано с далеч повече футболни аргументи разполагаше тима на Славия. "Белите" обаче уцелиха греда през първата част, засада отмени техен гол през втората, а също така Галин Иванов пропусна страхотен шанс.

Така в един мач, в който вятърът разнасяше топката на посоки при всеки пас, Хебър успя да изкопчи тази изненадваща победа.

Ценни три точки за битката за спасение, защото Хебър вече има актив от 16 пункта на 14-ото място. Славия пък остава на пето място с 35 точки.