Хебър постигна първа победа под ръководството на Любослав Пенев, като разби Локомотив София с 4:1 при гостуването си в квартал "Надежда" от 28-ия кръг на Първа лига.

Тимът от Пазарджик изненада със своята ефективност в атака, като до момента в трите си мача с Пенев начело не бе отбелязал гол.

Триумфът е първи за тима от 26 февруари и му носи актив от 20 точки на 15-ото място в класирането. Локомотив регистрира втора поредна загуба и е девети с 37 точки.

Мачът се разви много интересно, тъй като столичани поведоха след отсъдена дузпа в 14-ата минута. Тя бе дадена за фаул на Октан Хамдиев срещу Матеус Дуарте. От бялата точка реализира Антонио Вутов за 1:0.

След това обаче добри новини за домакините нямаше. В третата минута на добавеното време на първата част Хебър изравни с гол на Стефан Цонков, който реализира с глава след центриране от ъглов удар на Алехандро Серано.

В 66-ата минута резултатът стана 2:1 за гостите по куриозен начин. Опит за удар на Арсенио Валпорт се превърна в пас към Георги Търтов, а в опита си да изчисти топката Марио Петков си отбеляза автогол.

Последните два гола за Хебър дойдоха в края. В 88-ата минута Георги Търтов реализира след индивидуални действия, а в продължението Анте Живкович вкара от близка дистанция след подаване на Лорен Марузин.