Отборът на Хебър успя да постигне първата си победа през сезона в седмия кръг на родния елит.

В третото си поредно домакинство далеч от Пазарджик, Хебър победи Берое с 3:1.

Заради ужасното състояние на терена в Пазарджик и ремонтните дейности по него, Хебър за трети път бе принуден да домакинства на стадиона на своя опонент.

Това се случи срещу Славия в София, срещу Ботев в Пловдив, а сега Хебър бе домакин на Берое в Стара Загора.

И въпреки цялата тази неприятна ситуация, пазарджишкият клуб успя да сломи десетима беройци и така да запише първата си победа през сезона.

По този начин след седем кръга единствен новакът Септември остава не само без победа, но и без нито една точка до момента.

Хебър имаше шанса да поведе в резултата в 11-ата минута, когато главният рефер бе привикан да преразгледа ситуацията след едно центриране, в което играч на символичните домакини бе изритан в наказателното поле.

След намесата на ВАР Волен Чинков посочи бялата точка, а Атанас Кабов превърна наказателния удар в гол за 1:0.

Ужасното полувреме за Берое продължи, защото Франко Рамос влезе доста необмислено в главата на опонент. Всичко това се случи при една безобидна ситуация на центъра, но грозното влизане си заслужаваше червения картон, а това остави заралии с човек по-малко на терена.

Ситуацията стана още по-тежка в началото на втората част, когато правещият страхотен сезон Набил Макни вкара за 2:0 в полза на Хебър.

В 66-ата минута обаче отново се стигна до намесата на ВАР. Този път системата подсказа на Волен Чинков за игра с ръка в наказателното поле на Хебър и дузпа в полза на Берое.

Сантяго Годой я превърна в гол и върна надеждите на Берое, но след няколко пропуска изравнителен гол не падна, а Хебър успя да реши всичко пет минути преди края, когато Олексий Збун вкара за 3:1.

Победата изпрати Хебър пред ЦСКА, като пазарджишкият клуб има 4 точки на 14-ото място, а зад него са единствено ЦСКА с три и Септември с 0.