Хебър победи Локомотив (София) с 3:2 в много интересен мач, който откри 13-ия кръг на Първа лига.

Новакът в шампионата постигна първи успех от два месеца, след като бе в серия от осем поредни мач без такъв. Третата му победа го изкачва до 13-ата позиция.

Локомотив пък разочарова със слаба игра в защита след впечатляващите си последователни победи над Левски, Пирин и Лудогорец в последните седмици. Така тимът на Станислав Генчев остава на шестата позиция с 21 точки.

Отборът на Владимир Манчев започна мача вихрено и поведе в резултата още в третата минута. Бившият играч на Локо (Пловдив) Венсан Марсел вкара фантастично попадение с удар от границата на наказателното поле.

Столичните "железничари" обаче отговориха много бързо и изравниха в деветата минута. Ивайло Найденов центрира, а вратарят Хадим Ндиае опита да улови топката, след което се блъсна в съотборника си Пламен Курмов и я изпусна. От това се възползва Илия Димитров, който вкара на празна врата - 1:1.

Още в една от следващите си атаки Хебър пак излезе напред в резултата. Пламен Крумов вкара на бившия си отбор след центриране от ъглов удар и отклоняване с глава на далечната греда, на която бе забравен от бранителите - 2:1.

В 21-ата минута Локомотив отново върна паритета с гол за 2:2. Този път Божидар Кацаров се прояви с добри качества във въздуха след центриране от ъглов удар.

Хебър поведе за трети път в резултата в 61-ата минута, когато Арсенио получи центриране от десния фланг и отбеляза също с глава за 3:2. Попадението беше дълго разглеждано с ВАР заради потенциална засада, но такава нямаше.

В 83-ата минута Локо имаше златен шанс да изравни отново, когато след центриране от фаул топката бе отклонена към дебютиращия Каду Рибейро. Централният защитник бе на чиста позиция и стреля от воле, но не уцели вратата. На другата врата Александър Любенов спаси силен удар на Георги Търтов.