Септември и Хебър завършиха наравно 1:1 в първия мач от 17-ия кръг на българския футболен шампионат.

Срещата се игра на стадион "Васил Левски", като и двата отбора можеха да се чувстват домакини, защото приемат срещите именно там.

Равенството е трето поредно домакинско за Септември след тези срещу Спартак Варна и Левски, и по този начин отборът на Светослав Петров е 11-и с 14 точки. Хебър вече в четири поредни мача няма победа и е 14-и с 12 точки.

В първия полусезон Септември спечели това съперничество с 3:1, но сега тимът от Пазарджик поведе в резултата в 25-ата минута, когато Илия Миланов загуби топката при изнасянето й от защитата, за да може Богомил Божуркин да я открадне и да подаде на Георги Търтов, който технично реализира за 1:0.

Изравнителното попадение падна в 75-ата минута. Резервата Реди Каса копна много хубаво топката към Атанас Кабов, който я спря на гърди и от малък ъгъл беше безподащен с левия крак.