След 4 поредни триумфа в турнира за Купата на Сърбия, белградският гранд Партизан претърпя неприятно разочарование.

"Гробарите" загубиха финалния мач от Войводина (Нови Сад) с 4:6 след изпълнение на дузпи, като в редовното време резултатът бе 2:2.

Двата тима изиграха изключително драматичен мач пред пълните трибуни на стадион "Чаир" в Ниш. Тимът на Войводина, за който това е втора Купа на страната в историята, успя да поведе с 2:0.

Преднината се запази до 80-ата минута, в която отборът от Нови Сад изглеждаше сигурен носител на трофея.

Неманя Стефанович обаче върна един гол, а в 97-ата минута 19-годишният Страхиня Павлович сътвори истински шедьовър. Със страхотна задна ножица в последната секунда, той прати мача в продължения.

В тя гол не падна, за да се стигне до изпълнение на дузпи.

Играчите на Войводина вкараха и четирите си изпълнения, докато за Партизан с пропуски се отчетоха Урош Виташ и Саша Жделяр.