Байерн (Мюнхен) е шампион на Германия за десети пореден път.

Баварците затвърдиха своята хегемония по възможно най-приятния начин, с победи над големия враг Борусия (Дортмунд) с 3:1.

Така три кръга преди края на сезона в Бундеслигата, Байерн натрупа преднина от 12 точки и е недостижим от днешния си опонент, подпечатвайки своята титла.

Освен десета поредна, титлата е общо 32-а в историята на тима. Втори в тази класация са баварските съседи от Нюрнберг с 9 титли, а Борусия (Дортмунд) има 8.

Това е най-дългата шампионска серия в историята на немския футбол, като преди нейното начало, никой клуб не бе властвал над Бундеслигата за повече от три сезона.

Сега обаче Байерн го прави в продължение на 10, при това доста убедително, както бе и през този сезон.

Интригата на практика бе изчезнала преди няколко седмици, а с днешната си победа в Де Класикер, баварците показаха, че напълно заслужават да са на върха.

Серж Гнабри окри още в 15-ата минута, а макар втори негов гол да бе отменен 15 по-късно, нищо не можеше да спре Роберт Левандовски в удвояването на резултата.

И когато изглеждаше, че всичко се развива в полза на баварците, реферът отсъди дузпа, която Емре Джан превърна в гол, а това с пълна сила върна Борусия в двубоя.

"Жълточерните" обаче не успяха да изравнят, а десет минути преди края младият Джамал Мусиала оформи крайното 3:1, с което даде старт на шампионските празненства на "Алианц Арена".

Снимка: Getty images