Карим Бензема бе звездата на съботния следобед на "Сантиаго Бернабеу". Капитанът на Реал (Мадрид) вкара половината голове за категоричната победа на "белите" срещу Валядолид с 6:0, с която столичани съкратиха част от изоставането си спрямо лидера Барселона, което пак е 12 точки.

Французинът вече е в Топ 5 на голмайсторите в историята на Ла Лига, тъй като с трите си попадения днес вече има общо 233 гола в Испания.

Пред него са единствено Уго Санчес (234), Телмо Сара (252), Кристиано Роналдо (311) и Лионел Меси (474).

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

За първи път в кариерата си в Реал Бензема се разписа три пъти още преди почивката. Хеттрикът му стана факт в рамките на само седем минути - между 29-ата и 36-ата.

Преди това Родриго бе дал преднина на мадридския тим в 22-ата минута, а останалите два гола паднаха във втората половина на двубоя.

Тогава точни бяха Марко Асенсио (73') и Лукас Васкес (90+1').

С победата днес Реал продължи убийствената си серяи срещу този съперник. В последните 15 мача между двата тима столичани са спечелили 13, а равенствата между двата тима са 2.