Реал Мадрид отнесе тежко 1:4 при гостуването си на Валенсия в среща от деветия кръг на испанската Ла Лига.

"Кралете" бяха нокаутирани от своя исторически съперник, след като направиха цели три дузпи, а преди това поведоха в резултата. Карлос Солер реализира хеттрик от наказателни удари, за да влезе в историята.

За последно Реал отнесе такива резултати, когато падна с 0:3 от ПСЖ и с 1:4 от Аякс, а в Ла Лига статистиката ни връща към пораженията с 1:5 от Барселона и с 0:3 от Ейбар през 2018-а. За първи път в историята бяха свирени три дузпи срещу "белия балет"

На Зинедин Зидан и компания вече не им е чуждо да понасят такива тежки загуби, но това със сигурност не се харесва на Флорентино Перес. Припомняме, че за бъдещето на Зизу в отбора се спекулираше след домакинската издънка срещу Шахтьор (Донецк) в Шампионска лига.

Вечерта обаче беше за Валенсия на Хави Грасия. "Прилепите" доминираха в по-голямата част от мача и заслужиха трети домакински триумф срещу "Лос Бланкос" в последните шест издания.

Реал, който игра в розово, стигна до първия гол в 23-ата минута след страхотен шут на Карим Бензема от границата на наказателното поле.

В 29-ата минута дойде първата дузпа за домакините. Центриране на Хосе Гая срещна раката на Лукас Вазкес и от бялата точка Солер изпусна, да се стигне до гол от добавка. Съдията обаче с ВАР върна изпълнението заради неправилна позиция на вратаря. Този път Солер вкара директно от дузпата.

В 43-ата минута Валенсия поведе по странен начин. Рафаел Варан прати топката във собствената си врата и с ВАР се видя, че тая е минала гол линията с целия си обем. В началото на акцията на Валенсия имаше нарушение на Черишев, което не бе отсъдено.

Валенсия продължи устрема си и през втората част и стигна до нова дузпа в 53-ата минута след шпагат на Марсело срещу Макси Гомес. Солер вкара за втори път и направи резултата 3:1.

В 60-ата минута бе отсъдена трета дузпа за "прилепите", която бе най-очевидната. Серхио Рамос във волейболен стил неволно изби топката с ръка, но нямаше как да последва друго решение. Солер оформи хеттрика си и тежката нощ за "кралете".

Равносметката е интересна - Реал допусна три гола от дузпи и един автогол след колективни грешки на отбраната. Зидан ще има много работа за вършене, а позицията в таблицата е четвърта с 16 точки. Валенсия бе в тежко положение, но вече е десети с 11 точки.