Манчестър Сити спечели гостуването си на Брентфорд с 3:1 и по този начин се възползва по отличен начин от развоя на вчерашното дерби между Арсенал и Ливърпул.

Победа, която прати "гражданите" на само две точки, от върха, а предвид мача по-малко, който Сити има от своите опоненти, то на практика Пеп Гуардиола и момчетата му са в полпозишън за титлата.

Разбира се, до края на сезона има твърде много мачове, но в последните три сезона Манчестър Сити доказа, че вземе ли аванса във Висшата лига през пролетта, просто върши своята работа в шампионски стил.

Но на този етап няма никаква гаранция, че Сити ще вземе отложения си мач, който също е срещу Брентфорд, но у дома, като към момента лидер все още е Ливърпул с 51 точки, докато "гражданите" и Арсенал имат по 49.

А днес герой за шампионите бе Фил Фоудън, който реализира втория хеттрик в своята кариера.

Снимка: Getty images

"Гражданите" не изиграха най-убедителното си първо полувреме, като доста нетипична за тима грешка в отбрана позволи на Нийл Мупе да открие в 21-ата минута.

Манчестър Сити имаше късметът да изравни буквално секунди преди края на полувремето, когато неориентираните действия на бранител на домакините подариха топката на Фоудън, а той не сбърка за 1:1.

Това късно изравняване с доза късмет със сигурност улесни задачата на Сити, а през втората част шампионите не оставиха никакво съмнение, че заслужават успеха, който постигнаха с 3:1.

Още в 53-ата минута Фоудън осъществи обрата в мача, а в 70-ата минута той реши всичко в срещата с гол за 3:1, оформяйки своя хеттрик.