Ливърпул направи поредната си грешна стъпка през сезона и остава доста далеч от лидерите в Премиър лийг. Мърсисайдци стигнаха до точка срещу Брайтън у дома, но "Анфийлд" бе шокиран от хеттрик на Леандро Тросар, благодарение на който "чайките" от южния английски бряг си осигуриха равенството - 3:3.

Белгиецът вкара два от головете си през първото полувреме. Нещо, което за последно се бе случвало през 2008 година, когато Амр Заки от Уигън стори същото.

Тросар смълча трибуните още в първите двадесет минути, когато се разписа на два пъти - първо в 4-ата, а после и в 17-ата, но Роберто Фирмино върна надеждата на домакините с гол в 33-ата минута.

След това бразилецът изравни в 54-ата минута на двубоя, а автогол на Уебстър донесе обрат на Ливърпул. Седем минути преди края обаче белгийският голмайстор добави и трето попадение на сметката си, за да оформи крайния резултат 3:3.

Той е едва третият футболист в историята на Премиър лийг, който вкарва хеттрик на митичния "Анфийлд". Останалите двама са Питър Ндлову и Андрей Аршавин.

Ливърпул е на незавидната девета позиция с 10 точки от 7 изиграни мача, докато Брайтън продължава да лети високо - на четвърто място с 14 точки в актива си.