Уругвай посрещна своите световни шампиони по футбол с парад по улиците на Монтевидео.

Тимът до 20 години на страната спечели титлата в драматичен финал в неделя сутринта, когато победи Италия в Буенос Айрес с 1:0.

Момчетата празнуваха бурно още на стадион "Диего Армандо Марадона", а тази сутрин наше време се прибраха в родината с краткия полет между двете съседни държави.

Хиляди излязоха по улиците да посрещнат шампионите, които донесоха първа "златна" футболна радост на великата нация в играта от 12 години. През 2011-а Уругвай спечели за последен път Копа Америка (общо имат 15 титли на континента).

Снимка: AP/БТА

Съставът на мъжете не успя през декември да мине групата на Мондиал 2022, въпреки че бе сочен за един от "скритите фаворити" да стигне далеч.

Но младата генерация дава големи надежди, след като победи по пътя си Ирак и Тунис в групата (загуби от Англия с 2:3, което остана единственото поражение на турнира), а след това елиминира Гамбия, фаворита САЩ, Израел и Италия на финала.

Селекционерът на мъжете Марсело Биелса, който още не е водил първия тим дори в един мач, отиде на полуфинала и финала, за да види на живо отбора. И изпрати поздравленията си към неговия треньор Марсело Броли.

В състава на световните шампиони 19 играчи са от местното първенство, а само двама вече играят зад граница - Алан Матуро вече записа мачове в Серия В за Дженоа, а Факундо Гонсалес дебютира за Валенсия.