Лион отново повали ПСЖ, както го направи в първите дни на 2018 г. И отново с 2:1 на свой терен, както бе и на 21 януари миналата година.

Онова бе последното поражение на богаташкия гранд като гост в първенството, а настоящото поражение бе първо изобщо за новия сезон. Толкова рядко губи ПСЖ във Франция.

Анхел ди Мария даде аванс на лидера в 7-ата минута, но грешка на вратаря Алфонс Ареола донесе изравняване - вкара Муса Дембеле.

В началото на второто полувреме Набил Фекир от дузпа изведе Лион напред и "хлапетата" изобщо не трепнаха, за да удържат победата си. Напротив - те имаха повечето ситуации за ново попадение.

ПСЖ продължава да води с 10 т. пред втория Лил в първенството и няма проблеми с това да стане шампион.

Но остават само 8 дни до първия осминафинал срещу набралия скорост Манчестър Юнайтед в Шампионската лига.

На трибуните в Лион бе Оле Солскяр, временният мениджър на "червените дяволи", долетял веднага след техния успех срещу Лестър (1:0) по-рано в неделя.