Фернандо Торес изиграе своя последен мач за любимия си "Атлетико" (Мадрид), за който дебютира на 16 г. през далечната 2001-ва.

Хлапето игра 90 минути с капитанската лента в последния мач от сезона, като вкара и двете попадения за равенството 2:2 срещу "Ейбар".

Така Торес напусна "Атлетико" след 11 сезона, 404 мача и 129 гола. Това бе вторият трогателен момент за неделния ден в испанския футбол, след като по-късно вечерта "Барса" плака на сбогуване с Андрес Иниеста.

Големият герой тази вечер изпусна да открие резултата в началото на мача.

Изскочил сам срещу Марко Дмитрович, нападателят не успя да отбележи.

Домакините продължиха да търсят празни пространства в защитата на баските. В 31-та Филипе Луиш и Витоло разиграха добре, а Торес насочи близо до гредата, но в аут.

В 35-та гостите от "Ейбар" изненадващо откриха резултата. Жоан Жордан асистира на Кике Гарсия, който вкара за 0:1.

В 43-ата мадридчани изравниха чрез Фернандо Торес. Анхел Корея подаде към Хлапето, а за него не бе проблем да вкара.

Гостите стартираха по-добре втората част, но направиха два пропуска.

В 60-та минута Диего Коста изведе Торес по превъзходен начин, Фернандо финтира вратаря и насочи в мрежата - 2:1.

Какво още се случи в последния кръг - в страницата ни за статистики (вляво).

В 63-та тимът на Диего Симеоне остана с човек по-малко след втори жълт картон на Лука Ернандес.

В 70-та "Ейбар" изравни след прекрасен шут на Рубен Пеня.

Той си спря на гърди и стреля мощно, за да не остави шансове на Ян Облак - 2:2. До края резултатът остана непроменен.

"Атлетико" изпраща много силен сезон, в който спечели трофея от Лига Европа и завърши на второ място в испанското първенство.

Именно този трофей бе първият на Фернандо Торес с клуба. Хлапето е Световен и двукратен Европейски шампион с Испания, носител на Шампионска лига и Лига Европа с "Челси", но определи трофея с "Атлетико" като най-ценния в кариерата си.

Феновете го изпратиха със зрелищна хореография, изписала номера му - 9, както и думите: "От Хлапе до Легенда".