Ерлинг Холанд и ВАР бяха основните действащи лица във втория осминафинал между Борусия (Дортмунд) и Севиля. Германците се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига след равенство - 2:2 срещу испанския съперник, в основата на което пак бе младата им норвежка звезда, точно както и при победата с 3:2 на “Рамон Санчес Писхуан”, когато той вкара два и асистира за другия гол.

Сега голмайсторът отново отбеляза два пъти и така вече има фантастичните 10 гола в 6 мача в турнира този сезон, а “жълто-черните” стигнаха до последната осмица на надпреварата, в която триумфираха през 1997 година.

Севиля съвсем очаквано действаше по-агресивно, търсейки ранен гол, с който да заличи изоставането си от първия мач и евентуално да тръгне към обрат. Андалусийците контролираха напълно случващото се на терена през първото полувреме, но само за да получат попадение при първата по-опасна атака на домакините. В 35-ата минута основният заподозрян Холанд отбеляза с първото си докосване в наказателното поле, а всичко тръгна от грешка при изнасянето на Севиля, след която топката се озова в Марко Ройс, който асистира на младата деветка за 1:0.

Три минути след подновяването на играта талантът отбеляза и втори гол, който обаче бе отменен заради негово нарушение. Джунейт Чакър стигна до този извод след консултация с ВАР, но след нея отсъди и дузпа в полза на Дортмунд за по-ранна ситуация, при която Холанд бе задържан. Нападателят застанна зад топката, но вратарят Боно отрази удара му, само за да се стигне до пребиване на наказателния удар, при което Холанд стреля в абсолютно същия ъгъл и отбеляза.

Юсеф Ен Несири намали за Севиля в 67-ата минута, отново от дузпа, отсъдена за изключително ненужно нарушение и избутване на Емре Джан, което му донесе и жълт картон.

В оставащите малко над 20 минути гостите имаха няколко добри шанса, когато не бяха заети да тероризират Холанд и все пак успяха да изравнят в последната от шестте минути продължение, когато резервата Иван Ракитич намери с центриране Ен Несири и той отбеляза за втори път - 2:2.

Това обаче бе всичко, за което испанците имаха сили, макар в последвалите секунди да дадоха всичко от себе си в търсене на трети гол, за който обаче просто нямаха време.